• امروز چهارشنبه, 02 مهر 1399 - Wed 09 23 2020
 • با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی انجام شد، حضور کتابداران گنابادی در 20 مدرسه شهرستان

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کتابداران کتابخانه های عمومی حاج عبدالهی و شهید مطهری گناباد با حضور در 20مدرسه شهرستان  برنامه های فرهنگی با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی اجرا کردند.
  مسئول کتابخانه عمومی حاج عبدالهی نوقاب شهرستان گناباد با حضور در مدارس ابتدایی دخترانه سمیه بهاباد،مدرسه ابتدایی پسرانه شهید آخوندزاده نوقاب،مدسه ابتدایی پسرانه معراج شهرستان گناباد و  مهد آفتابگردان نوقاب ضمن تشریح برنامه های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی،دانش آموزان و نوآموزان این مراکز را به شرکت در این جشنواره ترغیب کرد و برگزاری مسابقه نقاشی و پویش مجازی از منابع جشنواره از برنامه های کتابخانه در این مدارس بود.
  فاطمه عجم گفت: بیان آرزوهای کوچک و زیبای کودکان در ارتباط با جایزه ای که شاید نصیب آنها شود بسیار دلنشین بود. زیباترین بخش آن این بود که تعدادی از آنها نذر کرده بودند که در صورت برنده شدن جایزه خود را به کودکان سیل زده بدهند.
  وی ادامه داد: همچنین بیست و سومین نشست شرح و تفسیر مثنوی مولوی سه شنبه این هفته با حضور علاقمندان شعر و ادب در ساعت 18 الی 19 در محل کتابخانه عمومی حاج عبدالهی نوقاب برگزار شد.
   
  حضور کتابداران کتابخانه شهید مطهری در بیش از 15 مدرسه
  مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری گناباد گفت: همزمان با اغاز نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی کتابداران کتابخانه مطهری با حضور در مدارس سطح شهر به برگزاری پویش مجازی و توزیع برگه های نقاشی پرداختند.
   
  علیرضا صغیر ادامه داد: تلاش می کنیم در کنار برنامه پویش مجازی، فعالیتها و برنامه های خلاقانه ای را با همکاری دانش آموزان داشته باشیم تا اثرگذاری برنامه بیش از پیش باشد.
  وی افزود: از جمله برنامه های خلاقانه حضور طالبی کتابدار کتابخانه و برگزاری کارگاه کاردستی با عنوان نهمین جشنواره رضوی در بین دانش آموزان پایه چهارم یکی از مدارس بود. همزمان با این کارگاه دانش آموزان پایه های پنجم و ششم بعد از مطالعه کتاب های جشنواره رضوی برای انجام پویش مجازی آماده شدند. از برنامه های خلاقانه دیگر کتابخانه هماهنگی و پیگیری اصغرزاده کتابدار کتابخانه جهت اجرای برنامه اردو در مدرسه بود که در این برنامه مفرح دانش آموزان ضمن شرکت در پویش مجازی لحظات خوشی را رقم زدند.
  علیرضا صغیر ضمن تشکر از همکاران هدف از برگزاری کارگاهها و برنامه های اینگونه را ایجاد روحیه همکاری، خلاقیت و سرگرمی در بین دانش آموزان دانست و بیان داشت سعی شد یک روز به یادماندنی و خاطره ای شیرین از کتابداران در مدرسه برای دانش آموزان رقم بخورد.

   

   

   

   

  اضافه کردن نظر


  کد امنیتی
  تازه کردن