• امروز چهارشنبه, 02 مهر 1399 - Wed 09 23 2020
 • با حمایت از برخی اعضای فعال طرح ترویج کتابخوانی با عنوان «ناشران دانش» آغاز شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد، با برنامه ریزی و پیگیری مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری و پس از برگزاری چند جلسه با برخی از اعضای فعال و دغدغه مند حوزه ترویج فرهنگ کتابخوانی و با همکاری و همراهی آنها طرحی با عنوان «ناشران دانش» فعالیت خود را آغاز کرد.

  صغیر مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری با بیان این مطلب افزود: تعدادی از اعضای کتابخانه که از اقشار و اصناف مختلف هستند؛ تلاش بسیاری برای کتابخوان کردن اطرافیان و همکاران خود دارند. برخی از آنها پس از امانت گرفتن کتاب و مطالعه آن، کتاب را در اختیار دیگران قرار می دهند و پس از خوانده شدن کتاب زحمت تمدید یا تحویل آن را به کتابخانه متقبل می شوند.مسئول کتابخانه شهید مطهری بیان داشت تا کنون چند نفر را شناسایی و با مشورت و همفکری طرحهایی را جهت گسترش این فرهنگ ارزشمند بررسی کردیم.

  وی بیان داشت: یکی از رسالتهای کتابخانه های عمومی نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی است که با همراهی همکاران و انجمن های علمی و ادبی شهرستان و همچنین افراد فعال این حوزه این موضوع را با قوت ادامه خواهیم داد.

   همچنین با حضور کتابدار کتابخانه عمومی شهید مطهری در صبحگاه دبستان الزهرا شروعی همراه با چاشنی کتاب در مدرسه رقم خورد. اصغرزاده کتابدار کتابخانه پس از هماهنگی با مسئولین مدرسه در میان دانش آموزان و دبیران حاضر و ضمن تشریح فعالیتهای کتابخانه همچون خدمات کتابخانه، نشست کتابخوان، تشکیل جام باشگاههای کتابخوانی و یکشنبه ها با چاشنی کتاب خواستار استمرار و تقویت ارتباط مدرسه با کتابخانه شد. در ادامه یکی از دانش آموزان کتابی را برای دوستانش معرفی و طرح «یکشنبه ها با چاشنی کتاب» با استقبال مسئولین و دانش آموزان این مدرسه فعالیت خود را در مدرسه مذکور آغاز کرد.

   

  اضافه کردن نظر


  کد امنیتی
  تازه کردن