• امروز دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 - Mon 05 20 2019
 • خاطره گویی حماسه دفاع مقدس در کتابخانه شهید مطهری گناباد

  به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد، همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس و تقاران این ایام با دهه دوم محرم،مراسم  خاطره گویی جانباز 70درصد دفاع مقدس از  خاطرات ایام جبهه و  جنگ و جهاد در جمع اعضای کتابخانه شهید مطهری گناباد برگزار شد.

  دکتر حمید خصلتی جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس، عضو فعال کتابخانه و از فعالان حوزه فرهنگی شهرستان که ارتباط تنگاتنگی با کتابخانه عمومی شهید مطهری دارد؛ میهمان اعضا و کتابداران کتابخانه بود. وی که نویسنده سه عنوان کتاب است و در کارگاههای ادبی کتابخانه همکاری دارد از دوران دلاوری و جانفشانی دفاع مقدس گفت و یاد یاران و همرزمان شهیدش را گرامی داشت. 

  در پایان روایت گری جانباز سرفراز، هدیه ای به رسم یادبود همراه با کارت هدیه ای که کتابداران تدارک دیده بودند تقدیم وی و از رشادتهای ایشان قدردانی شد. صغیر مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری ضمن تشکر از حضور ایشان در جمع اعضا یاداور شد، یقینا دلاوری و شجاعت دلیرمردان حماسه ساز دوران دفاع مقدس الگویی برای نسل جوان است. و اگر ارتباط بین دو نسل تقویت شود؛ روحیه تلاش و مجاهدت در بین قشر جوان تقویت خواهد شد.

  همچنین با فرارسیدن هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه عمومی شهید مطهری با دعوت از مسئول تشکّل طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر بانوان شهرستان، کارگاهی با موضوع اهمیت امر به معروف و نهی از منکر برگزار کرد. با دعوت از سرکار خانم ایمانی نژاد عضو فعال کتابخانه و مسئول این تشکل و حضور ایشان در کتابخانه، اعضا در کارگاه شرکت کردند. 

  صغیر مسئول کتابخانه با بیان این خبر افزود: اگر همه مردم اهمیت اشاعه امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه خود بدانند، مسلما جامعه ای سالم و پویا خواهیم داشت. لازمه رسیدن به این مهم، احساس مسئولیت نسبت به آن است.
  برگزاری نشست کتابخوان از دیگر برنامه های اجرا شده در این ایام بود. در این نشست پنج نفر به معرفی کتاب پرداختند:

  "پیامهای عاشورا"نوشته جواد محدثی/ ارائه توسط علیرضا صغیر مسئول کتابخانه

  "الفبای فکری امام حسین (ع)"نوشته محمدرضا صالحی کرمانی/ ارائه شده توسط فاطمه آخوندی عضو کتابخانه

  "امام حسین (ع) شهید فرهنگ پیشرو انسانیت" نوشته محمدتقی جعفری/ ارائه توسط ناهید برکوئی عضو کتابخانه

  "امام و دفاع مقدس" موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)/ ارائه توسط مهدیه میرمحرابی

  "آشنایی با دفاع مقدس"نوشته اسماعیل منصوری لاریجانی/ ارائه توسط بهاره مرادیان

  مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری بیان داشت: با فرارسیدن ایام محرم و نیز هفته دفاع مقدس کتابخانه رنگ عاشورایی به خود گرفت و کتابداران ضمن آماده کردن فضای داخل و بیرون کتابخانه، با برگزاری نمایشگاههای کتاب و درج مطالب متناسب با ایام در تابلو اعلانات و وبلاگ کتابخانه ارزش این ایام را به مراجعه کنندگان ابراز کردند.

  اضافه کردن نظر


  کد امنیتی
  تازه کردن