• امروز دوشنبه, 05 فروردين 1398 - Mon 03 25 2019
 • جشنواره کتابخوانی رضوی در گناباد(20)

   

  معرفی جشنواره رضوی برای زائران پیاده امام رضا (ع)، حضور کاروان سفیران کتاب در روستای بهاباد و برنامه جشن و نشست کتاب خوان رضوی در کتابخانه های امام جعفر صادق (ع) و بیلند گناباد انجام شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد، برنامه های فرهنگی و اجرای برنامه جشنواره رضوی در روز میلاد امام رضا (ع) در مناطق مختلف شهری توسط کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد برگزار شد.

   همزمان با ایام میلاد امام رضا(ع) و حرکت کاروان های پیاده به سمت مشهد الرضا، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری با حضور در میان جمع عاشقان پیاده امام رضا(ع) از استان های یزد و کرمان، جشنواره کتابخوانی رضوی را برای آنها تشریح کرد. صغیر مسئول کتابخانه ضمن بیان این خبر افزود: اندیشه و دغدغه اصلی کتابدار ترویج فرهنگ کتابخوانی است؛ بنابراین در راه اعتلای نشر این فرهنگ ارزشمند باید از تمام ظرفیت ها بهره برد.

   گفتنی است، مسئولین کاروان ها از این حرکت ابراز رضایت نموده و از اینکه کتابداران در راه ترویج فرهنگ رضوی فعالیت دارند تقدیر نمودند. 

  در برنامه دیگری که در عصر روز چهارشنبه برگزار شد، کاروان کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان با حضور در روستای بهاباد در جمع زنان و کودکان این روستا حضور یافتند و برنامه جشنواره رضوی را در بین این عزیزان برگزار کردند.

  اسماعیلی عنوان کرد: کاروان کتابداران با مشارکت دهیاری، شورای شهر و پایگاه مقاومت بسیج نسیبه در محل حسینیه این روستا ، اقدام به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی کردند.

  مسئول کتابخانه امام جعفر صادق (ع) بیان کرد: بعد از تبریک این ایام خجسته، کتابخانه های شهرستان گناباد و خدمات آن برای حاضرین معرفی شد. سپس کتابداران، جشنواره کتابخوانی رضوی و شیوه شرکت در مسابقه را برای حضار توضیح دادند. برنامه هایی در راستای اهداف جشنواره ، شامل قصه گویی از کتاب "مژده گل" ، نقاشی برای کودکان، جمع خوانی کتاب "کاش تو را می دیدم" برای نوجوانان و معرفی کتاب "به سپیدی یک رویا" برای بزرگسالان برگزار شد.

  وی افزود: در ادامه صادقی، از اعضای شورای روستا ضمن تشکر از کتابداران حضور یافته در روستا، درباره شخصیت و کمالات امام رضا (ع) بیاناتی عرض کردند. پایان بخش مراسم نیز تقدیر و اهدا جوایز به شرکت کنندگان بود.

  از دیگر برنامه های برگزار شده در این روز عزیز، جشن دهه کرامت در کتابخانه ملامحمد طبیب بیلندی می باشد.

  اکبریان عنوان کرد: جشن روز ولادت تولد امام رضا(ع) با حضور کودکان در کتابخانه برگزار شد. برنامه های برگزار شده در جشن شامل مسابقه، مداحی، برگزاری جشنواره رضوی،  نشست کتابخوان و معرفی کتاب در مورد امام رضا (ع) بود که مورد استقبال شرکت کنندگان واقع شد.  همچنین دو برنامه نشست کتابخوان در کتابخانه شهید ابدی و کتابخانه امام جعفر صادق (ع) با موضوع امام رضا (ع) برگزار گردید.

  اضافه کردن نظر


  کد امنیتی
  تازه کردن