• امروز دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 - Mon 05 20 2019
 •  

    به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد، با پیگیری های مسئول کتابخانه شهید ابدی شهری، رییس اداره کتابخانه های شهرستان گناباد با برادران رئیس انجمن سینمای جوان دیدار کردند ،

  قلی زاده بیان نمود که در این جلسه که با هدف ارتباط با مراکز فرهنگی پیرامون و ترویج فرهنگ مطالعه وکتاب و کتابخوانی برگزار شد در ابتدا گزارشی از وضعیت کتابخانه ها و میزان مراجعه عموم خصوصا جوانان و نوجوانان توسط رییس اداره کتابخانه های شهرستان ارائه شد.

  رییس انجمن سینمای جوان نیزآمادگی کامل خود را مبنی بر ارتباط و تعامل باکتابخانه های شهرستان اعلام نمود و بنا شد تا در راستای این تعامل برنامه های فرهنگی مختلف از قبیل برگزاری نشست های کتابخوان،جلسات نقد و معرفی کتاب،و....به صورت مشترک به اجرا درآید.

  برادران اظهار امیدواری کرد که با توجه به دایر بودن انجمن های مختلف ادبی و فرهنگی در این مرکز ، این تعامل بسیار مثمرثمر خواهد بود.

  مظلوم نیز بیان داشت: امیدواریم در آینده برنامه های مشترک بیشتری از جمله نشست کتابخوان با انجمن های ادبی شهرستان  برگزار نماییم.

   در این جلسه بر لزوم ساخت کلیپ ها و فیلم های کوتاه در مورد کتاب و کتابخوانی تًأکید شد و بنا شد تا ساخت این برنامه ها توسط انجمن سینمای گناباد مورد پیگیری قرار گیرد.

  همچنین در این جلسه  نشست کتابخوان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی با همکاری انجمن سینمای جوان شهرستان گناباد برگزار گردید.

  در این نشست که جمعی از هنرجویان و اساتید فیلمسازی انجمن به همراه کتابداران کتابخانه حضور داشتند در ابتدا مختصری از زندگی و نحوه شهادت سید مرتضی آوینی بیان شد و هتنرجویان به بحث و گفتگو  در مورد آرا و عقاید این شهید اهل قلم پرداختند و سپس چهار کتاب از کتب این بزرگوار معرفی گردید.

  کتب معرفی شده به شرح ذیل می باشند:

  " نسیم حیات"به روایت سید مرتضی آوینی/ارایه توسط صادق ایزدی گنابادی (خبرنگار،شاعر و عضو انجمن سینما)

  "آینه جادو"اثر سید مرتضی آوینی/ارایه توسط محمد برادران(مدیریت انجمن سینمای جوان و عضو فعال کتابخانه)

  "فتح خون"اثر سید مرتضی آوینی/ ارایه توسط اسما قلی زاده نوقابی(مسئول کتابخانه)

  "فردایی دیگر" اثر سید مرتضی آوینی/ ارایه توسط امیر شرفی(کتابدار کتابخانه)

   

   

   

  اضافه کردن نظر


  کد امنیتی
  تازه کردن