• امروز دوشنبه, 05 فروردين 1398 - Mon 03 25 2019
 • برنامه های فرهنگی در کتابخانه شهید مطهری گناباد به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی

  به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی گناباد همزمان با سالروز شهادت هنرمند متعهد بسیجی، شهید مرتضی آوینی و آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی کتابخانه عمومی شهید مطهری گناباد با اجرای برنامه های فرهنگی اقدام به معرفی شخصیت ارزشمند این شهید سرافراز و هفته مذکور نمود. برگزاری نمایشگاه کتاب مرتبط با عناوین روزهای هفته، دعوت از مدارس و حضور آنان و آشنایی دانش آموزان با خدمات کتابخانه و معرفی کتب مرتبط با هفته هنر انقلاب اسلامی، جمع خوانی کتاب شهید آوینی، درج عناوین روزهای هفته هنر انقلاب اسلامی در تابلو اعلانات و وبلاگ کتابخانه و برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای در دبستان دخترانه معلم باشی شهرستان از جمله فعالیتهای کتابخانه بود. در نشست برگزار شده پنج نفر به معرفی کتاب پرداختند.

  "علی(ع) از زبان علی(ع)نویسنده: محمد محمدیان/ ارائه توسط اکرم اصغرزاده )کتابدار)

  این کتاب از 10  فصل دوران مکه, دوران مدینه, دوران خلفا, دوران خلافت, دوران جنگ جمل, دوران جنگ صفین, دوران حکمیت, دوران جنگ نهروان, دوران غارت ها و دوران شهادت تشکیل شده است

  " چگونه کتاب را بخوانیم" ترجمه محمد صراف تهرانی/ ارائه توسط دانش آموز فاطمه مقدم

  این کتاب در چهار بخش به بررسی خواندن و انواع آن، روشهای خواندن و ... می پردازد. انگیزه اصلی نوشتن این کتاب از زبان نویسنده بینش نو در مسائل و مشکلات مربوط به یادگیری،چگونه خواندن و تحلیلی جامعتر و منظمتری از هنر پیچیده خواندن است

  " فردایی دیگر" نویسنده: مرتضی آوینی/ ارائه توسط دانش آموز ندا وصالی

  کتاب از شهید اهل قلم مرتضی آوینی می باشد.  «فردایی دیگر» یکی از دو کتابی است که در زمان حیات آن شهید بزرگوار و زیر نظر خودشان چاپ شده است.کتاب حاضر را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد؛ بخش نخست، مجموعه‌ی سه مقاله است که به فلسفه‌ی غرب در وجوه گوناگون آن پرداخته و بخش دوم که چهار مقاله است و در آن، عالم اشراقی و دینی که در این عرصه از ادبیات جلوه‌گر است، تبیین شده است. در واقع بخش دوم کتاب به جایگاه شعر در عالم دینی اشاره دارد، به خصوص بخش عمده آن که معتلق به تأویل و تفسیر اشعار عرفانی امام خمینی (ره) است.

   

  " شهید آوینی" نویسنده: محسن جعفری مطلق/ ارائه توسط دانش آموز زهرا محرابی

  کتاب زندگی شهید آوینی را بازگو می کند

  " شما که غریبه نیستید" نویسنده: هوشنگ مرادی کرمانی/ ارائه توسط دانش آموز مائده عباسی

  کتاب شما که غریبه نیستید خود نوشتی از زندگی هوشنگ مرادی کرمانی را به زبان داستانی جذاب برای نوجوانان بیان می کند. خواندن این زندگینامه الگویی در اختیار نوجوانان می گذارد که با همه ی رنج ها و ضربه های عاطفی راه خود را طی می کند و به موفقیت می رسد و اعتبار اجتماعی دلخواه خود را بدست می آورد و به آنان فرصت همانند سازی با شخصیتی را می دهد که هدفی والا دارد و در راه آن همه سختی ها را تحمل می کند.

  صغیر مسئول کتابخانه ضمن گرامیداشت هفته مذکور بیان داشت؛ برگزاری نمایشگاه های کتاب و معرفی بهترین آثار هر حوزه در مناسبتهای خاص از موفق ترین طرح های ترویج فرهنگ کتابخوانی می باشد.

   

  اضافه کردن نظر


  کد امنیتی
  تازه کردن