• امروز دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 - Mon 04 22 2019
 • برنامه های کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی در اسفند ماه

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد، در یک ماه اخیر برنامه های متنوعی در کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی برگزار شد. اهم برنامه ها عبارتند از:

  برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی شهرستان گناباد در محل کتابخانه:

  در این جلسه که با حضور بخشدار محترم شهرستان گناباد، رئیس محترم اداره کتابخانه ها، شورای شهر و شهردار محترم بیدخت، اعضای شورا و دهیار محترم روستای بیلند، اعضای شورا و دهیار محترم روستای مند و کتابداران کتابخانه های عمومی شهید هاشمی نژاد بیدخت و ملامحمدجعفر طبیب بیلندی برگزار گردید، پس از طرح و بررسی مصوبات جلسه قبلی انجمن توسط ریاست محترم اداره کتابخانه ها، گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهید هاشمی نژاد و ملامحمدجعفر طبیب بیلندی -به ویژه در ایام دهه فجر- توسط کتابداران به حاضرین داده شد و سپس به طور ویژه مشکلات مربوط به کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی که عمده آن مربوط به کوچک بودن فضای کتابخانه می شد، مورد بررسی قرار گرفت. در این راستا مسئولین مربوطه قول همکاری جهت رفع مشکلات موجود داده و برنامه ریزی های اولیه را در این خصوص انجام دادند. در پایان جلسه مذکور تقدیر از کتابدار کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی جهت برگزاری حداکثر نشست های کتابخوان در 9 ماهه اول سال 1396 توسط بخشدار شهرستان و دهیار روستای بیلند انجام شد.

  برگزاری نشست های کتابخوان در پیش دبستانی علامه بهلول و کتابخانه:

  در این برنامه تعدادی از کتابهای ویژه گروه سنی الف در اختیار کودکان پیش دبستانی علامه بهلول قرار داده شد و آنها نیز به همت مربیان مهد و والدین خود در قالب سه نشست کتابخوان به معرفی کتابها پرداختند. همچنین در روز 16 اسفند نیز به مناسبت گرامیداشت ایام میلاد حضرت زهرا(سلام الله علیها) نشست کتابخوان ویژه اعضای کودک کتابخانه در محل کتابخانه برگزار شد.

  برگزاری مسابقه خوشنویسی ویژه روز درختکاری:

  در این مسابقه کودکان و نوجوانان می بایست یکی از احادیث کتاب "چهل حدیث پیرامون درختکاری" را با خط تحریر یا نستعلیق نوشته و به کتابخانه حویل می دادند.

  کاردستی کارت تبریک ویژه روز مادر: در این برنامه که بسیار مورد استقبال کودکان قرار گرفت ساخت کارت های تبریک با مقوا و نمد به حاضرین آموزش داده شد.

  نشست معرفی و جمع خوانی کتابهای ماه کودکان در جمع دانش آموزان پایه سوم دبستان بصیرت:

   در این نشست کتابهای "سار کوچولو نمی تواند پرواز کند"، "روزی که مداد شمعی ها به خانه برگشتند" و "حجاب چیه؟ مثل..." معرفی و کتاب "من نبودم دستم بود" جمع خوانی شد.

  برگزاری نشست ویژه بانوان فعال و کتابخوان کتابخانه:

  در این نشست که به مناسبت گرامیداشت ایام میلاد حضرت زهرا(سلام الله علیها) برگزار شد، ابتدا استاد ملایی درباره اهمیت جایگاه زن و مادر در خانواده سخنرانی کرده و راه حل هایی جهت تعامل بهتر با فرزندان در عصر کنونی ارائه دادند. سپس از ایشان و همچنین بانوان عضو کتابخانه که در نشست های کتابخوان کتابخانه ای در چند ماه اخیر فعال بودند و برندگان مسابقه کتابخوانی " امام ما انقلاب ما" تقدیر شد. گفتنی است تقدیر از حاضرین توسط جناب آقای مظلوم ریاست محترم اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد وجناب آقای دستوری دهیار محترم بیلند انجام شد و عمده جوایز مسابقه کتابخوانی توسط دهیاری و شورای اسلامی روستای بیلند تأمین گردید.

  معرفی تعدادی از رمان های شاخص دفاع مقدس در جمع دانش آموزان پایه هشتم مدرسه شهید باصری

   به مناسبت گرامیداشت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا تعدای از کتابهای مرتبط با این روز در اختیار دانش اموزان قرار گرفت. 

  اضافه کردن نظر


  کد امنیتی
  تازه کردن